Ciemny motyw Jasny motyw

Wirtualne wydarzenia stają się coraz popularniejsze, a odbiorcy oczekują, że ich jakość również będzie coraz lepsza. Jeśli zastanawiasz się jak wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom, to właśnie green screen i wirtualna scenografia są rozwiązaniem, które pozwoli Ci stworzyć wydarzenie online na zupełnie nowym poziomie. Wideo, event lub streaming stworzone techniką kluczowania, to świetny materiał do publikacji w dowolnym kanale, także Youtube.

Jak działa green screen (chroma key)?

Green screen (inaczej też blue box, jeśli tło ma kolor niebieski) to technika obróbki obrazu, która pozwala zastąpić zielone tło dowolnym zdjęciem, tłem lub ujęciem wideo. Green screen swoją popularność zdobył w produkcjach filmowych, pozwalając twórcom na kreowanie zupełnie nowych światów, dzięki możliwości kluczowania obrazu i wstawienia na zielony ekran nawet bardzo zaawansowanych efektów specjalnych.

Dlaczego jest zielony? Ponieważ kolor zielony nie pasuje do żadnego odcienia skóry ani koloru włosów, dzięki czemu nawet osoba w ruchu nie stapia się z tłem. Zapewniając podczas produkcji odpowiednie oświetlenie postaci, biorących udział w nagraniu, zielone tło pozwala osiągnąć bardzo realistyczne efekty.

W jaki sposób green screen zmienia wydarzenia online?

Wirtualna scenografia

Zaletą korzystania z zielonego ekranu jest możliwość wybrania dowolnej scenografii, w której chcemy, aby odbył się nasz event. Możemy być bardzo kreatywni i przenieść nasze szkolenie na rajską plażę albo zorganizować konferencję, na miarę prezentacji nowych urządzeń Apple. Na green screenie nic nas nie ogranicza! Dlatego korzystając z tej technologii, łatwiej jest stworzyć wydarzenie, które wyróżni się spośród innych i pozostanie na długo w pamięci uczestników. Dobre studio green screen dysponuje wieloma tłami, a także oferuje możliwość stworzenia tła dopasowanego do potrzeb klienta i danej produkcji.

Branding

Drugim ważnym aspektem korzystania z green screena są zaawansowane możliwości brandingu. Warto już na etapie pracy nad wirtualną scenografią zadbać o to, aby wpisywała się wizualnie w markę (np. używając podobnych kolorów czy elementów graficznych).

Dodatkowo realizatorzy wirtualnych wydarzeń mogą dodać w czasie trwania eventu (lub w postprodukcji) elementy 3D, które podkreślą brand i zwiększą rozpoznawalność marki. Warto wykorzystać całą pulę możliwości, którą daje zielone tło w praktyce i podjeść do pracy nad eventem tak, jak do pracy nad produkcją filmową. Efekt? Wydarzenie, które będzie wyróżniać się spośród innych!

Interaktywne elementy 3D

Używając green screena, możemy urozmaicić każde wydarzenie o elementy interaktywne, które nie pozwolą widzom nudzić się w trakcie wydarzenia. Prezentacja z animowanymi statystykami lub wykresami, ankiety, quizy czy możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi na żywo, pozwolą uczestnikom brać czynny udział w evencie, a nie tylko biernie obserwować. Zielone tło pozwala wykorzystać wiele narzędzi znanych użytkownikom z social mediów i osadzić je w filmie, prezentacji lub wydarzeniu.

Jakie zalety ma korzystanie z green screena?

Wirtualne wydarzenie zorganizowane w studio green screen ma właściwie same zalety. Oprócz tych przedstawionych powyżej, które pozwalają stworzyć wciągający event online z wieloma wizualnymi atrakcjami, to przede wszystkim oszczędność czasu i budżetu. Możliwości green screena i wirtualnej scenografii 3D pozwalają zrealizować całe wydarzenie w jednym miejscu, z jedną ekipą, w jeden dzień!

Dodatkowo wydarzenie zrealizowane przy użyciu technologii green screen jest ponadczasowe — w każdym momencie (w postprodukcji) można podmieć te elementy, które pojawiają się na zielonym tle i np. szybko uaktualnić prezentację o nowe dane lub odświeżone logo.

Green screen to sprawdzona technologia, dzięki której Twoje wydarzenie online może być wyjątkowe, profesjonalne i wyróżniające się na tle innych eventów. Dodając do green screena możliwości wirtualnej scenografii, otrzymujemy wydarzenie przyciągające uwagę uczestników i pozwalające im zaangażować się w jego przebieg. Skontaktuj się z nami, jeśli chcesz stworzyć wirtualne wydarzenie na zupełnie nowym poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły